Nejčastěji kladené otázky

0) Kdo to vlastně dělá?

Normálně to měly dělat děti. My rodiče je do toho nenutili, ale když jsme je viděli fňukat s nastavenou rukou, přišlo nám fajn, aby se učily že peníze nepadají z bankomatu ani z podpory na úřadu práce. Pak nás někdo upozornil, že práce dětí může být nelegální. Tak jsme s dětma dali hlavy dohromady a oficiálně prohlašujeme, že je celý web fake. Ve skutečnosti (my rodiče) dětem platíme hlidacky.cz, které u nás doma po večerech mačkají pod dozorem našich dětí tlačítko "Scan" a my se můžeme v klidu dívat na záznamy z poslanecké sněmovny a radovat se z toho jak nám bují byrokracie. Děti tak mají stále pocit, že to stojí na nich, ale formálně nic nedělají. Přijaté peníze pak daní tatínek. Všichni ostatní kdo máte zájem o scan fotek a diáků tak můžete dál v klidu číst, pokud je někde napsané že pracují děti, je to jen umělecká licence našeho webu. Všechno je v pořádku a státní úředník může být v klidu! :)

1) Je na nás spolehnutí?

Víme že nemusí být jednoduché nám svěřit vaše fotky. Opravdu jsme hodně pečlivé a nemusíte se o nic bát. Může vzájemné důvěře pomoc, když se spojíte s naším tátou nebo mámou. Na sebe sem nedáme telefon, ale napište na superscan@simecek.org a rodiče se vám ozvou!

2) Placení a doklady

Platit nám můžete převodem nebo hotově. Na vaší platbu vám dáme příjmový doklad. Platit nám budete po předání zakázky. Všem věříme, nic nechceme předem.

3) Záruka

Za kvalitu naší práce se ségrou ručíme vlastním jménem. Všechny vaše připomínky budeme řešit na naše vlastní náklady.

4) Vyzvednutí

Věci které nám předáte si vyzvedneme osobně. 

5) Soukromí

Poté co nám potvrdíte předání naší práce, všechny vaše fotky smažeme. Nikdy u sebe neuchováváme žádné kopie. Pokud o digitální podobu vašich vzpomínek později omylem přijdete, nedokážeme vám je dát znovu. V naší rodině nezůstanou žádná vaše data, kromě "účetních" záznamů.

6) Propagace

Občas si chceme udělat památku na to jak pracujeme. Moc rády se s váma vyfotíme při předání hotové zakázky, stejně tak si v případě vašeho souhlasu uděláme fotku "u pracovního" stolu. Bez vašeho jasného svolení o naší spolupráci s nikým mluvit nebudeme.

7) Co máte za scanner

Používáme stolní scanner Canon 9000 Mark II. Detailní popis najdete na stránce jeho výrobce zde.

8) Jak vypadá vzorová fotka?

Vzali jsme jednu fotku a udělali tři různé verze scanu. Podívat se na ně můžete zde.

9) Mám hodně fotek - zvládnete to?

Věříme že ano. Na startu máme kapacitu denně zpracovat kolem 200 fotek, tří 35mm filmů nebo zhruba 70 diáků. Pokud toho máte hodně, můžeme se domluvit i na lepší ceně - napište nám!

10) Mám fotky nalepené v albu - nejdou vyndat.

Pokud jde album otevřít, můžeme scanovat fotky přímo na stránce. 

11) Moje fotky mají na zadní straně popisky. Co s tím?

Žádný problém! Takové fotky vám oscanujeme z obou stran. Pokud máte popsanou menší polovinu fotek, scan zadní strany děláme se ségrou zadarmo. Pokud chcete takto oscanovat větší polovinu zakázky, účtujeme si za zadní stranu 1 Kč navíc.

12) Nechci aby moje fotky byly někde on-line!

Nejste první! Pokud si to přejete, nahrajeme vám fotky na váš externí disk, SD kartu nebo USB klíčenku. Pokud nic takového nemáte, koupíme vám to v alza.cz a cenu vám připočteme k zakázce.